
Anna Chęć – aktywistka, edukatorka, lokalna liderka działań obywatelskich. Założycielka Fundacji Świat w Naszych Rękach. Członkini Stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Od kilkunastu lat intensywnie prowadzi działania na rzecz zmian systemowych dla zwierząt, angażując do tego zarówno stronę społeczną, jak i samorządową. Jest inicjatorką powstania pierwszej w Polsce wieloletniej, lokalnej polityki opieki nad zwierzętami będącej częścią strategii Miasta Bielska-Białej. Pragnie, aby takie polityki standaryzujące opiekę nad zwierzętami powstały w miastach całej Polski. Prowadzi dom dla psich seniorów. Społeczna opiekunka kotów wolno żyjących.
Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Obywatel Pies, czyli inicjuje i spina całość. W projekcie prowadzi także działania edukacyjno-motywacyjne w obszarze działań obywatelskich, dostępu do informacji i działań na rzecz zmiany.
Katarzyna Kwiatkowska – wiceprezeska Fundacji Świat w Naszych Rękach. Jej działania koncentrują się wokół pomocy zwierzętom w schronisku oraz współpracy z lokalnymi podmiotami realizującymi zadania opieki nad zwierzętami. Koordynuje wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej, współpracuje z organizacjami społecznymi. Opiekunka kotów. Czyta i sprawdza dokumenty tematyczne. W projekcie zajmuje się aspektami związanymi z konsultowaniem programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności.


Monika Filipkowska – współpracowniczka w Fundacji Świat w Naszych Rękach, od dekady zajmuje się bezdomnymi zwierzętami, najpierw ratując jednostki, działając w schronisku dla bezdomnych zwierząt, współtworząc społeczną kociarnię w Suwałkach, a następnie zaangażowała się w działania, których celem jest prawidłowe działanie systemu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt. Działając, wykorzystuje swoje prawnicze wykształcenie i znajomość aspektów prawnych. Opiekunka 6 kotów i 1 psa.
W projekcie Obywatel Pies zajmuje się aspektami prawnymi i prawidłowością działań wynikających z ustawy o ochronie zwierząt, wspierając osoby uczestniczące w projekcie w realizacji lokalnych działań.
Barbara Klimek – zawodowo związana jestem z marketingiem, mieszkam w Katowicach z dwoma psami- adopciakami, prowadzi też dom tymczasowy dla psiakówi. W projekcie, jako wolontariuszka podjęła się odpowiedzialności za kwestie organizacyjne spotkań online.

SZKOLENIA PROWADZĄ
SZKOLENIE Z USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT
Karolina Kuszlewicz – adwokatka, obrończyni praw zwierząt i przyrody, założycielka „Kancelarii nad Wisłą”, wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką książek i publikacji specjalistycznych, w tym „Komentarza do ustawy o ochronie zwierząt” (Wolters Kluwer, 2021) i pozycji „Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik” (Wolters Kluwer, 2019).

SZKOLENIE Z DOSTĘPU DO INFORMACJI W PRAKTYCE

Krzysztof Wychowałek – Współzałożyciel i Dyrektor Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”, członek stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Wykładowca animal studies na USWPS. Od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz edukacji ekologicznej oraz obywatelskiej kontroli gospodarki łowieckiej
Ekspert zespołu ds. reformy łowiectwa. Inicjator akcji Zakaz Polowań.
Wieloletni praktyk wykorzystania prawa dostępu do informacji publicznej w działaniach obywatelskich.